"Trzeba ludzi uczyć w granicach możliwie najszerszych, nie tylko zzksiążek czerpać mądrość, ale z nieba, ziemi, z dębów i buków"

Od 18 do 25 września V LO im. Stanisława Lema w Koszalinie  z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości jest prezentowana wystawa pt: „OJCOWIE NIEPODLEGŁOŚCI”

Prezentacja została przygotowana we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej.

Na banerach zawarte są następujące treści: mapa Polski z lat 1918-1923 przedstawiająca proces kształtowania się polskich granic, oś czasu ukazująca najważniejsze wydarzenia procesu odbudowy państwowości, a także przedruki pierwszych stron Monitora Polskiego z pierwszych dni niepodległości .Wystawa jest częścią ogólnopolskiej akcji # moja niepodległa. Jest to pierwsza akcja w ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości realizowana w naszej szkole.

Ktokolwiek zajrzał 18 września około godziny 13.00 do sali gimnastycznej naszej szkoły mógł mocno się zdziwić. Zobaczył tam biegające 101 dalmatyńczyków, Myszkę Miki z serowymi przekąskami i Kaczorem Donaldem, kolorowy korowód orientalnych przyjaciół Alladyna a także Pięknych i Bestie. W ten sposób bowiem uczniowie klas pierwszych przygotowali się do tegorocznych Otrzęsin. Już pierwsza konkurencja  - prezentacja klas w rytmie piosenki z bajki ujawniła talenty wokalne, taneczne i aktorskie pierwszaków.

Później było już tylko ciekawiej: pokaz bajkowych postaci, tor przeszkód nawiązujący do wybranych filmów, quiz dotyczący znajomości ich treści, pokaz makijażu w wykonaniu chłopców z zawiązanymi oczami i oryginale stylizacje włosów autorstwa dziewcząt również z zawiązanymi oczami. Na koniec kosztowanie wyszukanych produktów. Nie wszystkie były smaczne…

Humory wszystkim dopisywały, duch zdrowej rywalizacji unosił się w powietrzu a gardła ochrypły od dopingujących okrzyków.

Spotkanie TRÓJEK KLASOWYCH RADY RODZICÓW

25 września 2018 r., godz. 17.00