BIBLIOTEKA - DOBRE MIEJSCE DLA CZŁOWIEKA!

Witamy w bibliotece Gimnazjum nr 4, która mieści się w najniższej części budynku głównego i zapraszamy do korzystania z jej zbiorów. 

REGULAMIN WYPOŻYCZANIA PODRĘCZNIKÓW I MATERIAŁÓW EDUKACYJNYCH .

 

Godziny pracy biblioteki:

Poniedziałek 800-1430

Wtorek 800-1515

Środa 800-1430

Czwartek 800-1430

Piątek 800-1315

 

W bibliotece gromadzone są:

Książki:

- lektury,

- literatura piękną wraz z nowościami wydawniczymi,

- literatura popularnonaukową,

- literatura pedagogiczną i psychologiczną,

- podręczniki.

 

Zbiory multimedialne:

- płyty DVD,

- płyty CD,

- kasety video

 

Dokumenty regulujące pracę szkoły:

- Statut,

- Wewnątrzszkolny System Oceniania,

- Program Wychowawczy Szkoły,

- Nadzór Pedagogiczny,

- Plan Pracy Dydaktyczno-Wychowawczej i Opiekuńczej,

- Regulaminy

 

Materiały pomocne uczniom:

- procedury organizowania i przeprowadzania egzaminu gimnazjalnego w klasie trzeciej,

- przykładowe testy i arkusze egzaminacyjne

- programy edukacyjne na płytach CD i DVD

 

Posiadamy literaturę piękną, literaturę popularnonaukową, podręczniki i literaturę pedagogiczną. W czytelni wydzielony jest dobrze zaopatrzony księgozbiór podręczny zawierający: encyklopedie ogólne i specjalne, słowniki językowe i dziedzinowe, albumy, atlasy, przewodniki oraz podstawowe pozycje z różnych dziedzin wiedzy. Mamy też bogaty wybór czasopism (16 tytułów).

Jeśli musisz przygotować się do lekcji ze słowników, encyklopedii czy innych wydawnictw informacyjnych (a nie masz ich w domu), przyjdź do czytelni. Tutaj przy stoliku, w spokoju i ciszy będziesz mógł to zrobić. 

Do biblioteki uczniowie przychodzą nie tylko na przerwach, ale także przed i po lekcjach. Dla wielu dojeżdżających uczniów czytelnia stała się miejscem kulturalnego i bezpiecznego spędzania czasu. Mogą tutaj nie tylko skorzystać z bogatych źródeł informacji (przygotowując się do zajęć czy konkursów), ale również poczytać prasę. Dla niektórych uczniów biblioteka jest miejscem gdzie czują się akceptowani, doceniani, ważni. Biblioteka jest też azylem dla tych, którzy bardziej niż gwar na korytarzach cenią sobie spokój i ciszę. Atmosfera panująca w bibliotece sprawia, że do tego "przybytku książki" zawsze miło zajrzeć - co też chętnie czynią nie tylko uczniowie ale też nauczyciele. 

W grudniu 2007 roku w ramach realizacji projektu Ministerstwa Edukacji i Nauki Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej w Bibliotekach Szkolnych i Pedagogicznych współfinansowanego przez Europejski Fundusz Społeczny, otrzymaliśmy cztery nowe komputery z monitorami i sieciowe urządzenie wielofunkcyjne. W komplecie było też oprogramowanie multimedialne i edukacyjne oraz program Cenzor, który monitoruje odwiedzane przez użytkowników ICIM strony i w razie potrzeby blokuje dostęp do stron niebezpiecznych dla dzieci i młodzieży.