Nauczycielka języka niemieckiego z naszej szkoły - pani Paulina Krasowska uczestniczyła w trakcie ferii zimowych (1-12.02.2016r.) w dwutygodniowym szkoleniu metodyczno-językowym prowadzonym w Instytucie Języka i Kultury "Horizonte" w Ratyzbonie w Niemczech. Wyjazd szkoleniowy odbył się w ramach programu "Zagraniczna mobilność kadry edukacji szkolnej" Programu Erasmus+ (POWERSE). W trakcie pobytu nauczycielka odświeżyła swoje umiejętności językowe, poznała nowe interesujące metody nauki języków obcych, poszerzyła wiedzę z obszaru krajów niemieckojęzycznych.

Celem wyjazdu było przybliżenie realiów życia codziennego, poznanie systemu szkolnictwa w Bawarii, wzbogacenie warsztatu pracy o nowoczesne techniki nauczania języka niemieckiego. Program zajęć obejmował: poszerzenie słownictwa z zakresu idiomatyki, slangu młodzieżowego, nauczania gramatyki przy pomocy gier i zabaw językowych, zastosowania na lekcji niemieckojęzycznych filmów i muzyki oraz poszerzenie wiedzy z zakresu realioznawstwa i kultury Niemiec. Ponadto nauczycielka uczestniczyła w wycieczka fakultatywnych do Kallmünz, Bamberga, Passau, a także odkrywała uroki i zabytki Starego Miasta w Ratyzbonie, które wpisane jest na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO.