9 listopada w sali sportowej ZS nr 2 w Koszalinie odbył się 20 Turniej Piłki Ręcznej Chłopców z okazji Dnia Niepodległości.

Udział w turnieju wzięło 6 drużyn z koszalińskich szkół ponadgimnazjalnych. I miejsce wywalczyli uczniowie II LO, II miejsce uczniowie VI LO, III miejsce organizatorzy turnieju V LO, najlepszym bramkarzem został Kacper Pawliszyn-uczeń naszej szkoły.

Organizatorami turnieju były nauczycielki wf Monika Machalewska oraz Jolanta Ziobro

W naszej szkole z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego obchodzono Halloween.
Trzeba przyznać, że pomysłów na stroje nasza młodzież miała bez liku.

Dnia 30 października w szkolnej auli odbyło się spotkanie klas o profilu humanistycznym z Panem Cezarym Łazarewiczem - zdobywcą Literackiej Nagrody Nike 2017
Pisarz opowiadał o okolicznościach śmierci Grzegorza Przemyka, które opisał w reportażu pt. "Żeby nie było śladów".
Uczniowie mogli zapytać autora o warsztat pracy reportera i wysłuchać osobistych refleksji na temat książki.
Niezwykłe było obcowanie z osobą, która wzbogaca naszą wiedzę o świecie.
Bardzo dziękujemy Panu Cezaremu Łazarewiczowi za spotkanie.

W ostatni poniedziałek października 2018 r. rozpoczęła się tegoroczna Koszalińska Akademia Filmowa.  Studentami są też nasi uczniowie z klasy 1H, którzy biorą udział w zajęciach wraz z opiekunem grupy panią Ewą Żebrowską.
Wykłady prowadzi dr Piotr Pomostowski – filmoznawca, autor książek i wielu publikacji o kinie i technice filmowej, adiunkt Uniwersytetu A. Mickiewicza w Poznaniu.
Dzisiejszy wykład poświęcony był wizualnej warstwie filmu.
Gratka dla miłośników kina, bezcenna wiedza dla wszystkich!

6 października na Stadionie Narodowym w Warszawie odbyła się największa religijna impreza w Polsce – dwunastogodzinne rekolekcje „Stadion Młodzieży”, w których uczestniczyło kilkanaście tysięcy młodych ludzi z całego kraju. Uczeń klasy III t z naszej szkoły – Dominik Duda  - dołączył do ekipy telewizji DOBRE MEDIA transmitującej przebieg całych rekolekcji. Jednak nie w roli prezentera, ale jako silne wsparcie dla ekipy technicznej dbającej o jakość transmisji.

Gratulujemy tak udanego debiutu telewizyjnego i życzymy kontynuacji przygody ze szklanym ekranem.