20 grudnia nasi w Turnieju Mikołajkowym organizowanym przez I LO im. Stanisława Dubois. W finałowym meczu drużyna V LO była niepokonana niczym mistrzowie NBA.

Brawo dla zawodników i trenera.

17 grudnia odbyły się już po raz piąty warsztaty kulturowo-językowych z języka niemieckiego pt. „Weihnachten”. Trzyosobowe reprezentacje klas drugich naszego liceum rywalizowały ze sobą w 9 konkurencjach, prezentując dobrą znajomość tradycji i zwyczajów okresu bożonarodzeniowego oraz doskonałą znajomość słownictwa z tego zakresu. Walka była wyrównana i zacięta, świadczą o tym minimalne różnice punktowe. Atmosfera oraz stroje uczniowskie przypominały o zbliżających się świętach. W tegorocznych warsztatach najwyższą liczbę punktów zdobyła klasa  II h, tuż za nią znalazły się klasy II p oraz II i.

Za świetną zabawę, zaangażowanie i pomysłowość dziękuje organizator przedsięwzięcia, Pani Paulina Krasowska.

W dniach 11 i 18 grudnia klasa IIm uczestniczyła w zajęciach na Politechnice Koszalińskiej dotyczących „Programowania mikrokontrolerów w języku C”.

Opiekunowie: I. Ciemińska i M. Kołodziejek.

W dniu dzisiejszym uczennice naszej szkoły brały udział w etapie rejonowym Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia.
Uczennica Natalia Dudziak (klasa Ib) oraz Katarzyna Liśniewska (klasa IIIgc) zajęły w swoich kategoriach pierwsze miejsce przy czym dostały się do etapu Okręgowego Olimpiady.

Serdeczne gratulujemy

W tym tygodniu kolejne wykłady KOSZALIŃSKIEJ AKADEMII FILMOWEJ były poświęcone sztuce filmowego montażu. Nasi licealiści z 1h wraz z opiekunem Ewą Żebrowską mogli obserwować, jak dzięki umiejętnemu montażowi cofnąć, przyspieszyć, a nawet zatrzymać filmowy czas.

Szkoda, że nie da się tak w prawdziwym życiu. :)