18 grudnia odbyła się IV edycja Warsztatów Kulturowo-Językowych z języka niemieckiego pt. „Weihnachten”. Trzyosobowe reprezentacje klas drugich naszego liceum rywalizowały ze sobą w 9 konkurencjach, prezentując dobrą znajomość tradycji i zwyczajów okresu bożonarodzeniowego oraz doskonałą znajomość słownictwa z tego zakresu. Walka była wyrównana i zacięta o czym świadczą minimalne różnice punktowe.

Atmosfera oraz uczniowskie stroje przypominały na każdym kroku o nadchodzących  świętach.

W tegorocznych warsztatach najwyższą liczbę punktów zdobyła klasa II j, tuż za nią znalazły się klasy II h oraz II b.

W zawodach startowało 9 zespołów z całego województwa. W finale, po ciężkim boju, wygraliśmy po dogrywce z zeszłorocznym mistrzem z Chojna, zdobywając Mistrzostwo Województwa

Przygotowania trwają

4 grudnia 2017 r. odbyło się spotkanie z przedstawicielem Państwowej Straży Pożarnej w Koszalinie z uczniami naszej szkoły. Tematyka spotkania dotyczyła bezpieczeństwa pożarowego w domu i w szkole.

Fot. D.Czudowska

W Zespole Szkół nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Koszalinie, odbyły się mistrzostwa powiatu koszalińskiego szkół ponadgimnazjalnych.

Kolejna wygrana w ostatnich latach dziewczyn z naszej szkoły.