Grupa maturzystów z klasy 3h, 3b i 3i wraz z opiekunami p. Ewą Żebrowską i p. A. Krężołek – Liszką 1 marca 2019r.uczestniczyła w tegorocznej prezentacji placówek oświatowych.

Poznań przywitał nas chłodną ale słoneczną pogodą, humory dopisywały. Same targi dostarczają różnorodnych przeżyć, o czym wspomina mini fotorelacja, jednak naszym zainteresowaniem cieszyły się głównie uczelnie wyższe – w końcu liceum ogólnokształcące zobowiązuje!

Pamiętaliśmy o tych, którzy nie mogli z nami pojechać – kochani Maturzyści, w szkolnej bibliotece liceum, zostawimy dla Was do wglądu wszystkie możliwe do zdobycia ulotki i  informatory przygotowane przez uniwersytety, politechniki, szkoły policealne.  Naprawdę sporo ofert z nami przyjechało. Mamy nadzieję, że jeśli nie odnajdziecie tam wymarzonej uczelni, to może odnajdziecie choć inspirację!

Wyjątkowych sportowych emocji dostarczyła nam drużyna V LO podczas Mistrzostw Koszalina w koszu. Była wyrównana walka, były chwile zwątpienia i momenty triumfu...

Ostatecznie po wygranej z VI LO "nasi" zdobyli trzecie miejsce i brązowy medal.

Drużynie i trenerowi gratulujemy!

Papugi to bardzo ciekawe ptaki, o czym przekonali się uczniowie klasy II o podczas pobytu w koszalińskiej papugarni. Ptaki były towarzyskie, przyjazne i chętne do zabawy.

Godzinka spędzona w takim fruwającym towarzystwie to duża przyjemność i odrobina egzotyki, gdy za oknem mamy szary, zimowy dzień.

Uczniowie naszej szkoły, klasy 1H, kolejny raz stali się studentami akademickimi. Wraz z opiekunem, p. Ewą Żebrowską, tym razem uczestniczyli w wykładzie zatytułowanym „ Poetyka czołówek filmowych”. Dr Piotr Pomostowski, filmoznawca, adiunkt Uniwersytetu A. Mickiewicza, znów pozwolił nam odkrywać tajniki sztuki filmowej.

I tradycyjnie ciekawostka: czy zauważyliście, że współczesne seriale rozbudowują czołówki do małych dzieł sztuki filmowej? Sami sprawdźcie, choćby w serialach: „Dexter”, „Sześć stóp pod ziemią”, Westworld”.

Wykład odbył się 25.02.2019r., zdjęcia z archiwum klasy 1H.