Dworzec PKP w Kołobrzegu będzie remontowany

Dworzec PKP w Kołobrzegu będzie remontowany

Kołobrzeg z Kołobrzegu

Toż prawdziwa wiadomość także dla mieszkańców kiedy i turystów wypoczywających w swym mieście. Już niedługo budynek kołobrzeskiego dworca ma stać gruntownie przebudowany.
Obiekt jest stać w duzi przystosowany do spraw osób niepełnosprawnych. Znacznie powiększy się powierzchnia obsługi pasażerów.

Dworzec PKP w Kołobrzegu będzie remontowany

 

Przewidziano m.in. utworzenie dużego pomieszczenia na przechowalnię bagażu, odtworzenie zwieńczenia wieży zegarowej. Być może jeszcze powstanie dodatkowa poczekalnia sezonowa. Spółka PKP SA ogłosiła właśnie przetarg na działanie dokumentacji projektowej dotyczącej przebudowy tak istotnego dla miasta budynku.

Zakres prac przewiduje kompleksową przebudowę dworca kolejowego wraz z zagospodarowaniem najbliższego otoczenia. Na parterze ma stać stworzona poczekalnia oraz hol, do jakich należeć będą toalety. Rozważona ma stać również poczekalnia sezonowa do obsługi zwiększonego ruchu turystycznego. Ponadto przewidziano duże umieszczenie na przechowalnię bagażu dostępne też z zewnątrz budynku. Na piętrze i poddaszu mają stać wygospodarowane pomieszczenia mieszkalne. Po uzgodnieniu z konserwatorem zabytków ma stać przywrócona tradycyjna forma kopuły nad wieżą zegarową.

Jeżeli należy o zagospodarowanie działki, mają stać usunięte bariery architektoniczne. Powstać mają min. dwa miejsca parkingowe dla pań niewidomych i min. dwa miejsca do ładowania samochodów elektrycznych. Ponadto przewidziano parking rowerowy. Dworzec wraz z otoczeniem mają stać w duzi dopasowane do spraw osób niepełnosprawnych.

Termin składania ofert mija 7 stycznia 2020 r. Jedynym kryterium doboru jest cena. Dokumentacja wraz ze wszystkimi pozwoleniami tworzy być sprawna w przeciągu 36 tygodni od zawarcia umowy. Wartość zlecenia podawana istnieje na 1,27 mlm zł netto.

Budynek dworca w Kołobrzegu został oddany do gruncie w 1910 r. Obiekt wybiera się w gminnej ewidencji zabytków. W 2010 r. został wykonany remont wnętrza dworca, jednakże stan techniczny całego domu PKP SA określa jako zwykły i wymagający modernizacji. Hol główny pełni rolę poczekalni. Dostają się w nim te kasy i elementy handlowe. Cel nie spełnia wymogów TSI-PRM, co świadczy, że nie jest w duzi przystosowany do spraw kobiet o niskich możliwościach zaczynania się.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments