Escobar Fold 1 – Brat Pablo Escobara wypuszcza na rynek tani składany smartfon

Elektronika i IT Prasówki

Escobar Fold 1. – składany smartfon napisany przez brata Pablo Escobara. Roberto, brat kolumbijskiego barona narkotykowego Pablo Escobara, postanowił rzucić wyzwanie firmom technologicznym. Oto Escobar Fold 1., czyli niedrogi składany smartfon.

Escobar Fold 1 – Brat Pablo Escobara wypuszcza na rynek tani składany smartfon

 

Brat „króla kokainy” chce zostać „królem składanych smartfonów”?
Smartfony, jakie można rozłożyć, aby zyskać większą przestrzeń wyświetlacza, ze powodu na ogromną wartość i dostępność są tylko ciekawostką. Trzeba jednak przyznać, że tak dobrą – Samsung Galaxy Fold, Huawei Mate X czy Motorola razr to jedyne z bardziej ekscytujących tegorocznych urządzeń.

Escobar Fold 1. jest i składanym smartfon w sumie 349 dolarów, czyli około 1350 złotych bez podatku VAT. Jak zapewnia Roberto Escobar, udało się to zdobyć dzięki pominięciu pośredników, smartfon jest bowiem sprzedawany bezpośrednio przez jego nazwę. Cóż, nie jestem do celu usatysfakcjonowany tym określaniem, ale załóżmy, że właściwie jest ono duże.

Co dobre, w problemie udzielonym dla Digital Trends, Escobar zdradził swoje ambitne plany. Jego sensem nie jest całkowicie wprowadzenie niedrogiego składaka, lecz i pokonanie Apple. Plan raczej niemożliwy do przeprowadzenia, ale zawsze warto marzyć. Ponadto, chce on wnieść pozew zbiorowy przeciwko firmie Tima Cooka. Podobno Apple oszukuje klientów, sprzedając słabe smartfony w bardzo zawyżonej cenie.

Escobar Fold 1. – specyfikacja
Po rozłożeniu użytkownik otrzymuje do dyspozycji 7,8-calowy wyświetlacz Full HD+ przeprowadzony w technologii AMOLED. Roberto dodaje, że uważa on prezentować się wysoką wytrzymałością i gwarantować wyższą trwałość na złożenia i rozłożenia niż Samsung Galaxy Fold.

Sercem wyposażenia jest ośmiordzeniowy procesor Snapdragon z kolei 8, a przetwarzaniem grafiki angażuje się układ Adreno 640. Zależnie od wersji, na pokładzie znajduje się 6 lub 8 GB RAM i 128 lub 512 GB na określone. Możliwe jest także skorzystanie z strony myśli o dużej pojemności 256 GB.

Dwie kamery mają 20 i 16 Mpix, pojemność akumulatora wynosi 4000 mAh, nie zabrakło gniazd na dwie karty SIM i złącza USB typu C. Całość działa pod opieką Androida 9.0 Pie.

Escobar wspomina, że w urządzeniu zastosowano specjalne zabezpieczenia, jakie posiadają utrudnić wzięcie się do wrażliwych danych. Niestety stanowi on w 100% bezpieczny, ale może ma gwarantować wyższą prywatność niż smartfony Samsunga czy Apple, również pod względem ochrony przed rządami państw.

Smartfon jest dostarczany za pośrednictwem oficjalnej strony. Pierwsza kwestia jest sprowadzona do 100 tys. egzemplarzy. Ceny ukazują się następująco: 6 GB RAM i 128 GB na określone za 349 dolarów, 8 GB RAM i 512 GB na pliki za 499 dolarów. Smartfon jest więc naprawdę tani, gdy na składaka… podejrzanie tani.

zobacz również tablet z hdmi

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments