Jak jeden mebel może zmienić wnętrze – czyli projektowanie etapam

Prasóweczki

Nowoczesne wnętrze domu albo goszczenia w smaku minimalistycznym ma do zaoferowania coś dobrze niż przestrzeń. Pamięta i miejsce na eksperyment, mebel designerski i jedyny. Kolorowy wieszak w salonie, kanapa w kolorze kanarkowym, w szarym wnętrzu lub czarna ściana w jadalni – to fakty, które nadają wnętrzu guście i świadczą o smaku mieszkańców. Czyli w wszelkim pomieszczeniu można pozwalać sobie na designerski mebel? Czy projektować nasze użytkowe wnętrza kompleksowo, czy etapami?

Etap pierwszy – nowa przestrzeń

Wynajmując mieszkanie, jest niemało łatwiej, ponieważ mamy już jakieś ramy, które tworzą kolory ścian czy stylistykę mebli, które w miejscu zastaliśmy. W wypadku innego miejsca, mamy zawsze gołe ściany, podłogę i mnóstwo pomysłów. I szybko wydaje nam się, że ważna wszystko, bo przecież pusta, ograniczona jedynie nagimi ścianami przestrzeń rodzi się ogromna. Warto obecnie na tym fragmencie sporządzić plan na etykiecie lub skorzystać z aplikacji, do jakiej stosujemy długości poszczególnych ścian a jaka z razu pokaże nam, że wielkość pustostanu nijak uznaje się do lokalnych potrzeb aranżacyjnych. Taki program w połączeniu z uważnymi wizytami w sklepach z wyposażeniem pomieszczeń lub umiejętnością przełożenia interesujących nas sprzętów na papier, sprawi, iż będziemy byliśmy jasny ogląd tegoż gdy nasz salon, sypialnia i jadalnia będą wyglądać jeszcze przed instalacją w nich znanych bliskim mebli.

Etap drugi – zapełnianie przestrzeni meblami, które zajmujemy

Wejście do nowej przestrzeni swoich sprzętów to wyzwanie. Wykazuje się nagle, że ogromna ilość powierzchni salonu lub sypialni zostaje naszymi meblami “przytłoczona”. Z wielkiej powierzchni zostaje kilka metrów do wykorzystania, bo jednak jesteśmy nasze drogie fotele, sofy, regały, pufy itp. Nakładając “na ślepo” własne, ulubione sprzęty do ostatnich przestrzeni zwykle zwyczajnie je zagracamy, nie pozostawiając mieszkania na rzecz innego. W ostatni środek można wymyślić rzecz na wymiar sortowni, w jakiej nic do siebie nie pasuje i dane elementy układanki pozornie są spełniać swoje funkcje, i tak naprawdę tylko zabierają metraż.

Etap trzeci – nadanie wnętrzu smaku

Końcowym etapem urządzania wnętrza winien być solidny podział między elementami, które praktycznie są funkcjonalne a tymi, które stanowiły część dekoracji. Co to znaczy? Otóż nic dużo gra tym, że mebel, jakiego nie używamy, powinien wylądować w piwnicy. Jedynym odstępstwem z tej prawdy jest wartość sentymentalna. Dlatego, gdyby jesteśmy fotel po dziadku czy regał po ojcu – warto przygotować dla tego modelu mebli przestrzeń.

Wiele lepiej dobrać fotel z propozycje designerskich sklepów jak Bryła Plus: Niezależnie z tego albo najbardziej atrakcyjnym wzrok w salonie tematem będzie fotel, czy kanapa – warto zainwestować w mebel, który zasadniczo zmienia styl wnętrza.

zobacz również Jak jeden mebel może zmienić wnętrze – czyli projektowanie etapami

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments