Jak ubierać dziecko do szkoły?

Jak ubierać dziecko do szkoły?

Warto przeczytać

Okres szkolny to dla dziecka szczególny czas. Poznaje rówieśników, uczy się jak radzić sobie z problemami. Dla dzieci w wieku przedszkolnym i tych nieco większych kwestie ubioru schodzą na dalszy plan. Wiele z nas zastanawia się – jak ubierać dziecko do szkoły? Oto nasze wskazówki.

Jakie ubrania do szkoły wybierać?

Choć wydaje się, że dzieci na ogół nie interesują się ubiorem to jednak zauważyć można, że już w podstawówce dziewczynki po raz pierwszy zaczynają się zastanawiać, w co się ubrać. To wówczas zaczyna się kształtować styl dziewczynek – odkrywają one swoje preferencje, zaczynają określać, co w ich przekonaniu jest modne i w czym czują się dobrze. Problem może zacząć się wtedy, gdy dziecko za wszelką cenę chce postawić na swoim, nie słucha zaleceń rodzica. Warto więc zacząć interesować się tym, jak nasze dziecko się ubiera i mieć w zanadrzu kilka zestawów, dzięki którym nasze dziecko będzie wyglądało schludnie i ładnie, nie tracąc przy tym swojego już rodzącego się stylu.

WW zależności od rodzaju placówki, oczekiwania odnośnie stroju dziecka mogą się od siebie znacząco różnić. Ważne jest jednak, aby tak łączyć ze sobą ubrania, aby było wiadomo, że dziecko rzeczywiście zmierza do szkoły, a nie na boisko czy plac zabaw.

Jak ubrać dziewczynkę do szkoły?

Nie warto zakładać, że dzieci mają takie same preferencje co do ubioru – nie każda dziewczynka będzie dobrze czuła się w sukience lub spódniczce. Niektóre z nich mogą o wiele lepiej czuć się w luźnych ubraniach, np. spodniach i bluzie. Jeśli Twoje dziecko zamiast koronek i falbanek lepiej czuje się w wygodnych dresach czy bluzie – nie namawiaj go na zmiany. W bluzie również można wyglądać ładnie i przy tym czuć się dobrze i komfortowo.

Jeśli zaś Twoja córka dobrze czuje się w sukienkach, postaw na nieśmiertelny model sukienki z długim rękawkiem i długością przed kolano. W połączeniu z klasycznym obuwiem sportowym całość stworzy lekką, dziewczęcą stylizację, podkreślającą dziecięcą beztroskę.

Jak ubrać chłopca do szkoły?

Chłopaki inaczej niż dziewczynki, prawie wcale nie przywiązują wagi do stroju. Najwięcej czasu w szkole poświęcają oni na bieganie po korytarzu i granie w piłkę. Z uwagi na to ubrania dla chłopca do szkoły powinny być przede wszystkim wygodne. Na spodniach często mogą pojawiać się dziury i przetarcia, dlatego warto wybierać ubrania dobrej jakości, które posłużą dzieciakom przez dłuższy czas.

Sprawdzą się więc klasyczne zestawy z dresami w roli głównej i wygodną bluzą. Podkoszulka z wybranym przez dziecko wzorem, bluza z miękkich i oddychających materiałów oraz dopasowane do całości buty sportowe sprawią, że nasze dziecko będzie wyglądało i czuło się dobrze. Coś, o czym nie warto zapominać to maseczki wielorazowe i maseczki dla dzieci – tak ważne w dzisiejszej rzeczywistości. Pamiętajmy, aby dziecko miało je przy sobie i pamiętało o ich właściwym użytkowaniu.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments