Odd Realm - w obronie przed zagrożeniem

Odd Realm – w obronie przed zagrożeniem

Warto przeczytać

To produkcja w stylu RimWorld, osadzona w świecie fantasy. Zachęca gracza do wzięcia pod opiekę grupy osobników i zbudowania z ich pomocą prosperującej osady. Zmusza do podjęcia wyzwania przetrwania i stałego rozwoju w celu zaspokojenia potrzeb osadników.

Odd Realm – w obronie przed zagrożeniem

 

Odd Realm zostało przedstawione z kamerą w rzucie z góry i w przeciwieństwie do RimWorld mapy zbudowane są z ułożonych na sobie płaszczyzn, co pozwala na zmianę położenia w “pionie”. Przemieszczanie się i rozbudowa mogą więc odbywać się nie tylko na płaszczyźnie poziomej, ale także w górach i dolinach.

Czy to już pełne wydanie?

Odd Realm to produkcja typu base building z wyraźnymi elementami surwiwalowymi i fantasy. Pozwala graczowi podjąć wyzwanie przetrwania w niebezpiecznym świecie, w którym zbójcy, a nawet legendarni bogowie stanowią realne zagrożenie. Gra została wydana we wczesnym dostępie 11 stycznia 2019 roku i od tego czasu doczekała się kilku aktualizacji. Prace nad tym produktem są jeszcze w trakcie, ale już dziś można wypróbować grę na własnej skórze.

Decydując się na to wyzwanie, możemy spodziewać się rzucenia wprost w dzicz, gdzie wszystko stanowi potencjalne zagrożenie. Zajmiemy się zbieractwem i wycinką drzew i zbudujemy pierwsze budynki mieszkalne i warsztaty. Będziemy w stanie stworzyć więcej niż 100 różnych przedmiotów. W tym broń i zbroje. Lub skorzystać z setki blueprintów w celu sadzenia drzew i roślin uprawnych, budowania bloków itp.

Twierdza na górze.

W grze istnieje możliwość budowy wewnątrz gór i górotworu. To pozwala, niczym w Dwarf Fortress, na budowę podziemnych korytarzy, pokojów, warsztatów itp. Z jednej strony możemy pozostać na powierzchni, gdzie z trudem przyjdzie nam walczyć na otwartych przestrzeniach, z drugiej mamy oczywisty wybór budowy prawdziwej twierdzy wewnątrz gór.

Gdy decydujemy się na jedną z opcji, przychodzi przydzielić osadnikom kilka z 15 podstawowych profesji, upolować na ucztę jedno zwierzę z 24 gatunków i wydać się na eksplorację wszystkich 4 proceduralnie generowanych biomów.

W grze istnieje także możliwość prowadzenia rozgrywki jedną z kilku dostępnych ras.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments