Panele sufitowe w biurze – estetyka i efekt akustyczny

Panele sufitowe w biurze – estetyka i efekt akustyczny

Warto przeczytać

Żeby zdecydować się na panele sufitowe w biurze, trzeba sobie odpowiedzieć na kilka pytań. Po pierwsze, czy zależy nam jedynie na efekcie estetycznym. Innymi słowy, czy zamierzamy tylko zaznaczyć ich obecność, ale nie chcemy, by zdominowały przestrzeń nad nami. Po drugie warto się zastanowić, czy mają nam zapełnić ciszę i komfort w pracy. Jest to możliwe, ponieważ bardzo często będziemy mieli do czynienia z panelami akustycznymi i warto tę cechę mieć na uwadze. Po trzecie – w zależności od gabarytów pomieszczenia, koniecznie trzeba przemyśleć, który wybór będzie lepszy – tradycyjny, czyli pokrycie sufitu farbą, czy wspomniane panele.

Panele sufitowe w biurze a jego estetyka

Na pewno za każdym razem, decydując się na wystrój pomieszczenia, będziemy zastanawiać się, co nam się bardziej opłaca. Szczególnie rozważając panele sufitowe w biurze. Chociaż nie tylko tam. Biorąc pod uwagę tego rodzaju wnętrza, może to być również pomieszczenie socjalne, czy każde inne, gdzie pracuje sporo osób. Dlaczego to takie ważne? Odpowiedź wydaje się dość prosta. Wszystko zależy od tego, jaki chcemy nadać charakter lokum oraz, gdzie jest jego siedziba. Jeżeli zależy nam na tym, aby było to miejsce schludne z nutką współczesności, na pewno ten wybór będzie doskonały. Jeżeli lokal jest w dużym mieście, na pewno obecność paneli będzie wartością dodaną. Jeżeli natomiast mówimy o miasteczku – mogą one zapewnić ciekawość i pełnić rolę intrygującego wykończenia.

Panele sufitowe w biurze a efekt akustyczny

W tym wypadku mówimy o dwojakim efekcie. Jeżeli decydujemy się na panele sufitowe w biurze, w którym pracuje sporo osób, na pewno warto im zapewnić komfort akustyczny. To rozwiązanie świetnie się sprawdza, a znalezienie takich paneli dźwiękochłonnych nie będzie stanowiło większego problemu. Tym bardziej ten scenariusz wart jest rozważenia, jeżeli mamy do czynienia z mniejszym pomieszczeniem. Nawet, jeżeli zajmują go jedna lub dwie osoby. Dźwięki dobiegające z innych pomieszczeń, skutecznie zostaną tutaj zatrzymane. Szczególnie należy brać ten wariant pod uwagę, jeżeli praca przy biurku trwa niemal cały czas pracy. Wtedy – jak każdy doskonale wie – liczy się każdy możliwy sojusznik, który będzie miał wpływ na komfort pracującej osoby.

Na koniec warto zaznaczyć, że w każdym z opisanych przypadków, nie idzie o to, by uczynić z miejsca pracy zamkniętą, dźwiękochłonną bazę. Liczy się raczej tutaj równowaga. I to o nią trzeba zadbać, planując tego typu rozwiązania.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments