Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe - przegłosowali

Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe – przegłosowali

Kołobrzeg Prasówki z Kołobrzegu

Większość radnych przegłosowała ustawę o innych strefach płatnego parkowania oraz uchwaliła nowy cennik za postój samochodów w ostatnich polach. Przeciwni podwyżkom byli radni opozycji. – Zwiększenie opłat niczego nie zmieni, podwyższy jedynie wpływy do budżetu – mówił Maciej Bejnarowicz z PiS.

Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe – przegłosowali

 

Jak mówili radni opozycji, ich zdaniem, projekt uchwały uważał na planu jedynie pozyskanie dodatkowych preparatów do miejskiej kasy, nie wpłynie natomiast znacząco na ratacyjność miejsc parkingowych czy zmniejszenie ruchu samochodowego w strefie uzdrowiskowej.

Tak, przede wszystkim, przyczyny podwyżek i nowości w ustaleniu nowych stref parkingowych tłumaczyły natomiast władze miasta. Według urzędników, wjazd do powierzchnie I nosi się po prostu nie opłacać, natomiast tym jedynym zostanie ograniczony.

Jak się zmienią a stawki za wypoczynek w mieszkaniach parkingowych? W strefie uzdrowiskowej wzrośnie ona do 3,90 zł za pierwszą godzinę parkowania, w powierzchni B – 2,50 zł.

Zmienią się również dotychczasowe strefy płatnego parkowania. Miasto zostanie podzielone na przestrzeń A i B. Na mapce poniżej tekstu poznajemy nowy podział.

Ludzie są przecież płacić taniej niż zakłada nowa taryfa – dzięki Karcie Mieszkańca, która zajmuje dostarczyć im miesięczny abonament we całych dziedzinach za 60 zł (normalnie 250 zł – dop.red.).

Projekt uchwały został ustalony z niewielu poprawkami; przede wszystkim zajdzie w działanie z dniem 1 kwietnia następnego roku (poprawka Adama Hoka Nowy Kołobrzeg), ulica Arciszewskiego jest być płatna w sezonie od 1 czerwca do 31 sierpnia, nie cały rok (poprawka Kamila Barwinka Nowy Kołobrzeg), a mandat za brak ważnego biletu będzie bogata dać w przeciągu 7 dni, nie jak realizował projekt 3 dni (poprawka Agnieszki Trafas Nowy Kołobrzeg).

 

Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe - przegłosowali

Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe - przegłosowali
Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe – przegłosowali
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments