Potencjał intelektualny

Potencjał intelektualny

Artykuł miesiąca

Żyjemy w świecie, w którym to sprawdzenie własnego potencjału intelektualnego ma kluczowe znaczenie. Mowa tu dokładnie, że nie robimy tego dla świata tylko dla samych siebie, a poprawianie tego potencjału jest bardzo ważne. W teorii poprawiamy go nawet grając w gry logiczne, choć nie każdy woli rozwiązanie tego rodzaju. Dość wielu preferuje gry planszowe o dość sztywnych zasadach, czyli gry w których przypadku o wyniku nie decyduje rzut kośćmi. Takowe gry dają satysfakcję z wygranej, o ile przeciwnik jest dość dobrym i świetnie kombinuje tylko po to by wygrać. Nie zawsze tak jest, bo często trafia się na słabych przeciwników, którzy ledwie co potrafią grać w daną grę logiczną, a słaby przeciwnik to niemal całkowity brak satysfakcji ze zbyt łatwej wygranej.

 

Czy robienie testu na inteligencję ma sens?

Testy na inteligencję nawet te o charakterze międzynarodowym to jedynie testy, czyli robienie ich tylko po to, by popisać się wynikiem raczej nie ma sensu. Kluczowe znaczenie ma też i to, że robiąc tego typu test raczej udowadniamy coś tylko samemu sobie, czyli to nie jakaś tam dziwna rywalizacja z innymi. Wiele znaczy też i to, że wysoki wynik sprzed lat nie jest kwestią pewną na daną chwilę, bo z biegiem lat iloraz inteligencji się zmienia. Mowa tu dokładnie o tym, że nie trenowany umysł staje się też tym mniej sprawnym i dlatego warto go trenować na zagadkach logicznych, na grach z doskonałymi przeciwnikami i na jakichś zadaniach, po to by utrzymać ten wysoki poziom. Nie tajemnicą jest też i to, że wielu trenuje umysł, czyli zajmują się tymi zagadkami logicznymi  z przyzwyczajenia, a treningi to w ich przypadku takie stałe pobudzanie ośrodków przyjemności w mózgu. Natomiast sam test to udowodnienie tego, że dana osoba jest mądrą i nadającą się na to poważniejsze stanowisko pracy. W obecnych czasach nie każdy może to udowodnić, bo większość nie chce wychodzić z tej swojej własnej, prywatnej strefy komfortu, a taką strefą komfortu jest choćby wykonywanie zawodu dość prostego, w którego przypadku wyzwania logiczne nie istnieją.

Wyzwania logiczne.

Niektórzy z nas są osobami głodnymi wyzwań i co równie istotne takie osoby nie gubią się w dość zawiłych definicjach i na dokładkę osiągają imponujące wyniki nie tylko w pracy. Taka ambitna osoba też często przerywa czyjąś mylną wypowiedź, po to by naprostować poglądy danej osoby. Czasami nawet wykorzystuje to, że uznają ją za wybitnie mądrą, ale nie ośmiesza rozmówcy, tylko udowadnia mu to, że myli się w pewnych bardzo ważnych sprawach. Takie osoby często robią sobie testy inteligencji, choćby po to by jeszcze lepiej rozumieć pytania, które ktoś im zadaje. Poprawne rozumienie ciągu słów dla wielu sprawia trudność, ale nie dla osoby, która kształci się na własną rękę i doskonale rozumie różnicę między wiedzą a mądrością. Natomiast samo zdobywanie wiedzy i ćwiczenie umysłu to klucz do tego by nie wypaść z formy. Z tej przyczyny wielu ludzi mądrych chce trenować własny umysł i wykorzystuje do tego niemal każdą możliwą okazję. Mowa tu dokładnie o tym, że osoba mądra nie chce nagle stać się gorszą od innych.

Na czym polega trenowanie umysłu?

Dla dość wielu z nas granie w szachy z inną mądrą osobą to nie wypadanie z formy, czyli to poprawne trenowanie umysłu, ale można też oglądać filmy dokumentalne, które są tak jakby nasyconymi nową, niemal nieznaną terminologią. Te filmy dokumentalne mogą być popularnymi dokumentami lub czymś niemal nieznanym. W pewnym sensie są treningiem dla umysłu, a konkretniej to osoby mądre robią z tego trening. Nie każdy chce tak trenować umysł, bo wielu woli najzwyczajniej w świecie robić swoje i nie myśleć o tym co jeszcze może się wydarzyć. Mowa tu o tym, że osoba bardzo mądra zapewne zajmie się jakąś łamigłówką logiczną, czyli zacznie rozwiązywać krzyżówkę z gazety, a ktoś mniej inteligentny skupi się tylko na przyjemności z oglądania ulubionego serialu. Dlatego właśnie osoba z wysokim ilorazem inteligencji będzie nadal odnosić sukcesy i zawodowo i prywatnie, a ta nie oczytana będzie zapewne tylko tkwić w miejscu dalej wykonując swoje stałe zajęcie.

zobacz również iq-global-test.com/pl/

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments