Sprzedaż auta na skup - czy warto

Sprzedaż auta na skup – czy warto

Warto przeczytać

Twoje auto najlepsze lata życia ma już dawno za sobą? Teraz jedyne co pozostało to ledwo kręcący silnik i karoseria sukcesywnie zjadana przez korozję? Niestety taki los czeka większość samochodów i jest to naturalna kolej rzeczy. Jednak i samochód w takim agonalnym stanie może nam przynieść jeszcze trochę korzyści finansowych. Czy ktokolwiek będzie zainteresowany jego zakupem – postanowiliśmy to sprawdzić.

Jak działa skup samochodów osobowych

W każdym mieście działa jakiś skup samochodów. Może on być prowadzony przez osoby prywatne, jak i właścicieli stacji demontażu pojazdów i złomowisk. Firmy takie skupują samochody w każdym stanie, płacąc za niego jak za złom – od kilograma. Warunkiem skupu samochodu jest to, aby był kompletny. Czyli musi mieć w pełni kompletne wnętrze, jak również musi być w nim katalizator i akumulator. Ze względu na materiał, z którego te elementy są wykonane, są to dwa najcenniejsze elementy w samochodzie. Pozostałe jego części, jak silnik, skrzynia biegów oraz elementy wyposażenia zostają demontowane przed złomowanie i trafiają na rynek wtórny. Firmy prowadzące skup samochodów sprzedają je samodzielnie lub trafiają do innych firm, oferujących sprzedaż części zamiennych.

Ile można otrzymać od skupu aut?

Na pewno wiele osób interesuje to, jak dużo można zarobić sprzedając swój samochód do skupu aut. Cena będzie zależeć w dużej mierze od modelu auta i jego wagi, a także tego czy jest kompletne. Średnia cena sprzedaży waha się jednak od 500 do 1000 złotych. Być może nie jest to dużo, ale zawsze to kwota, którą można dołożyć do zakupu nowego samochodu. Skąd wziąć pozostałą, brakującą kwotę? Odpowiedź na to pytanie wcale nie jest taka trudna – pożyczka gotówkowa to najczęściej wybierana forma finansowania zakupu samochodu z rynku wtórnego. Dzięki niej prawie każdy może kupić sobie lepsze, wygodniejsze i bezpieczniejsze auto w miejsce dotychczasowego.

Jakie korzyści daje sprzedaż samochodu na skup?

Sprzedaż swojego samochodu na skup należy rozpatrywać nie tylko w kategoriach materialnych, ale również pod kątem wygody w załatwieniu spraw formalnych i transportu samochodu. Firmy prowadzące skup aut posiadają zwykle własną lawetę, którą bezpłatnie zabierają samochód spod domu klienta do swojej firmy.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments