Sprzedaż internetowa w czasie pandemii –największe wyzwania dla e-sklepu.

Sprzedaż internetowa Sławno

Prasóweczki

Aukcja internetowa w czasie pandemii –największe wyzwania dla e-sklepu.

Nagłówki artykułów aż wołają o wzrostach sprzedaży w branżach e-commerce, ale mało kto porusza myśl tego, jak ciężko jest stworzyć sprawny przebieg realizacji zamówień w czasie pandemii. Na dowodzie Mirjan24 – internetowego sklepu meblowego, przybliżymy Wam największe wyzwania dla e-sklepu oraz pokażemy, jak marka sobie spośród nimi zdołała.

Sprzedaż internetowa Sianów

W dobie koronawirusa społeczeństwo zostało zmuszone do przemian w bezpośrednim normalnym funkcjonowaniu, co wyklarowało nowe zachowania na zbytu. Przed zarazą po lekarstwa chodziliśmy głównie do apteki, i po produkty spożywcze do najbliższego sklepu. W czasie pandemii często czynili z obecnych rzeczy, na sprawę zakupów przez Internet. Obawa o zabezpieczenie własne plus najprzyjaźniejszych, limity głów w ustalonych miejscach oraz zamknięcie wielu sklepów, galerii i pawilonów handlowych umocniło trend zakupów online. Wzrost sprzedaży w Internecie odczuła większość branż. Po grup był wówczas skutek pewnego przymusu zakupu online, gdyż stacjonarne sklepy są zamknięte także większej dawki czasu wolnego kupujących. Tymczasowe zawieszenie lub częściowe ograniczenie aktywności zawodowych sprawiło, że społeczeństwo było więcej czasu, by zadbać o siebie (zakup ubrań, kosmetyków, szkoleń online) lub wykonać remont domu, czy prace porządkowe na podwórku.
Większa sprzedaż – większe wyzwanie logistyczne. Sprzedaż internetowa Sianów

torebki
Reklama

Nagłówki artykułów aż wołają o wzrostach sprzedaży w branżach e-commerce, ale mało kto porusza myśl tego, jak ciężko jest stworzyć sprawny przebieg realizacji zamówień w czasie pandemii. Na dowodzie Mirjan24 – internetowego sklepu meblowego, przybliżymy Wam największe wyzwania dla e-sklepu oraz pokażemy, jak marka sobie spośród nimi pomogła. Sprzedaż internetowa Sianów

zobacz również Społem wiadomości

W ostatnim etapie każdy sklep zabiega o to, by utrzymać się na zbytu oraz zachować miejsca pracy. W firmie Mirjan24 to zajęcia pracy dla ponad 400 pracowników. Firma w prywatnych dziełach łączy się na pracy mebli tapicerowanych, prowadzeniu 6 sklepów internetowych (Polska, Niemcy, Węgry, Rumunia, Czechy i Słowacja) oraz pośredniczy w dostawach mebli dla odbiorców z wszystkiej Europy.

W postaci pandemicznej największym wyzwaniem dla firmy Mirjan24 było zachowanie ciągłości dostaw artykułów do klientów oraz terminowa realizacja zleceń dla odbiorców indywidualnych, przy szczególnym zachowaniu zaufania oraz ostrożności. Duży niepokój wprowadziło nagłe zamknięcie granic. Utrudnieniami były korki na przeszkody Polsko-Niemieckiej oraz dane z producentów sprzętów, że potrafią spotkać opóźnienia w realizacji. Sprzedaż internetowa Sianów

W niniejszej dodatkowej sytuacji dochodzi jeszcze reorganizacja miejsc rzeczy a czasu pracy, by zwiększyć bezpieczeństwo wszystkich gości.

Jak poradzić sobie z formą „nadzwyczajną” ?

Choć sytuacja epidemiologiczna, w takim wymiarze, była znaczenie pierwszy raz i dla wszystkiego stara wtedy różna jakość, to instytucja Mirjan24 czerpała inspirację z wcześniejszych, różnych doświadczeń — na zbytu nowa istnieje z 27 lat. Ze sprzedaży stacjonarnej wycofała się 8 lat temu i z tamtej chwili, pokazuje się e-commerce, które jeszcze się zmienia. Ale w terminie wielkich ograniczeń, ważną kwestią pokazała się własna flota pojazd dostawczych, która uniezależniła firmę z bardzo przeciążonego systemu kurierskiego. A utknięcie kilku samochodów w korkach nie sparaliżowało całej logistyki, bowiem ich flota ma ponad 100 samochodów typu TIR.

Dużym urządzeniem są i stany magazynowe topowych produktów. Magazyny są dane w kilku krajach. Dzięki nim, sklepy internetowe obsługujące zagranicznych klientów, nie istniały w 100% zależne od dostaw z Własny.

Wyzwaniem była natomiast reorganizacja miejsc sztuce oraz wprowadzenia systemu zmianowego w wypadku pracowników prac oraz magazynów. Podział pracowników na części i włożenie pracy zmianowej umożliwiło zachowanie bezpiecznego odstępu między pracownikami. Lecz w wypadku ogromnej grupy stanowisk biurowych został wprowadzony system pracy zdalnej. Sprzedaż internetowa Sianów

Zobacz również Sprzedaż internetowa w czasie pandemii –największe wyzwania dla e-sklepu.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments