Subnautica - tylko nie bać się głębokiej wody

Subnautica – tylko nie bać się głębokiej wody

Promocja i Reklama wiadomości

Subnautica to robinsonada, która opowiada historię rozbitka, który musi spróbować przetrwać na obcej planecie. Jest zupełnie sam i nikt nie jest w stanie mu pomóc. Wokół rozciąga się bezgraniczny ocean, a zadaniem gracza jest nie tylko przeżycie, ale i odkrycie prawdziwej i pradawnej tajemnicy.

Subnautica – tylko nie bać się głębokiej wody

 

Rozwikłanie zagadki i ostateczny odlot z nieprzyjaznego środowiska łączą się ze sobą, a losy człowieka splatają się tu z losami wielu innych gatunków.

Sam na obcej planecie.

Gra przenosi nas na obcą planetę, gdzie większość terenów zalana jest wodą. Ocean rozciąga się od horyzontu do horyzontu. Naszym zadaniem jest przystosowanie się do panujących tutaj warunków. W tym celu budujemy podwodne bazy, uprawiamy morskie rośliny i budujemy pojazdy, które pomagają nam nurkować jeszcze głębiej.

Zadanie gracza rozpoczyna się od ugaszenia małego pożaru, który powstał w wyniku awaryjnego lądowania w kapsule ratunkowej. Później jest tylko lepiej, gdyż trzeba spróbować nie dopuścić do wybuchu na głównym pokładzie rozbitego, ogromnego statku kosmicznego, którym tu przybyliśmy. I wykonać wiele innych misji, zanim uda się ostatecznie uciec z nieprzyjaznej planety.

Pod kwarantanną.

Jak się okazuje, planeta została objęta kwarantanną, która nałożyła obca i rozwinięta rasa. Każda próba ratunku kończy się kolejnym zestrzeleniem statków kosmicznych wchodzących w atmosferę. Zadaniem gracza jest znalezienie sposobu na zdjęcie kwarantanny i umożliwienie przylotu statków, które go uratują.

Budowa, eksploracja, rozwój.

W grze znajdziemy dziesiątki blueprintów, z którymi będziemy budować swoje pojazdy i budynki. Subnautica zachęca gracza, a raczej zmusza gracza do eksploracji i stałego rozwoju. Pozwala to na odkrywanie nowych surowców, blueprintów oraz zakątków, do których w innych warunkach być może balibyśmy się udać. W grze bowiem występuje wiele morskich stworzeń, niektóre z nich budzą prawdziwą grozę.

Subnautica to historia opowiadana z perspektywy pierwszej osoby. Przedstawiona w pełnym trójwymiarze została bardzo ładnie zaprojektowana graficznie. Oprawa audio jest przyjemna, choć większość czasu spędzamy na braniu głębokich oddechów po wypłynięciu ponad taflę wody.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments