Świat Według Kiepskich

Świat Według Kiepskich sezon 13

Prasóweczki

W bezpiecznej wrocławskiej kamienicy, wcale nie gości nuda.

Świat Według Kiepskich sezon 24

Od lat, zwaśnione rodziny godzą się na wzajem, by po przy dobrym trunku zgodzić się i wymyślać kolejny wielki plan żeby zarobić, przy tymże się nie na prowadzić.

Serial opowiada o rodzinie Kiepskich, gdzie Ferdek, głowa grupy jest osobą bezrobotną, a jedynym jego zajeciem jest postrzeganie telewizji i sporzywanie alkoholu. Żona Halina, od lat gra w służbie zdrowia, gdzie zdaza się jej zajmować dodatkowe dyżury, by utrzymać piecioosobową rodzinę, w obecnym dwójkę dorosłych dzieci- Walda i Mariolkę i słabą matkę- Rozalię, która niecierpi Ferdka.

W grupie ciągle dociera do walk.

Kanalia, nazywany przez teściową Ferdek, notorycznie okrada babkę z renty, zabraniając jej przy tym oglodać ukochaną bajkę- Koziołka Matołka. Schorowana babka modli się, aby wreszcie Ferdek zniknął spośród ich rodziny.

Po sąsiedzku, na ostatnim samym piętrze, mieszka Paździoch wraz z starą- Haliną. Rodziny bardzo różnią się od siebie. Pazdzioch jest stałe zatrudnię. Działa na Wrocławskim bazarze, gdzie sprzedaje bieliznę, która stała się powodem kpiny sąsiada Ferdka. Jego żona notorycznie krytykuje człowieka i obraża go w otoczeniu innych sąsiadów. Wbrew to, Marian kocha kobietę i stara się wciąż dorównać jej wymaganiom i spełnia wszystkiej jej zachcianki.

zobacz również filmy online za darmo bez rejestracji

Tuż nad nimi stoi Arnold Boczek. Pracownik pobliskiej żeni. Otyły sąsiad, który nie ma lekko. Mimo, że może wynosić na goscine żony Halinki, Ferdek wciąż obraża sąsiada i radzi mu przenosić się na jego piętro. Boczek tak prosto nie odpuszcza i nadal zabiera się do wspólnej toalety na piętrze Mariana i Ferdka, gdzie uznaje się licznych kradzieży papieru toaletowego oraz żarówek. Arnold Boczek, słynie też z naiwności, często zwodzenie przez sąsiadów, zostaje ośmieszony i usunięty z piętra rodziny Kiepskich oraz Pazdziochow.

Ważna by powiedzieć, że kamienica przypomina jakąś nową klatkę w tej okolicy, jednak dzieją się tu rzeczy, które nie śniły się nawet fizjologom.

Od rana w domu Kiepskich można słyszeć ruchy i awantury. Znienawidzony przez teściową Ferdek, próbuje po raz drugi okraść Babkę z renty. Syn Walduś, kibicuje ojcu, z możliwością na inne piwo, ponieważ tak gdy jego stary uwielbia alkoholowe trunki oraz męczę piłki nożnej. Z postępem czasu, podczas wyjazdu do USA, prezentuje swoją żonę-Jolante, pazerna na pieniądze kobietę, która ma Waldusia pod pantoflem. Zachowanie kobiety nie podoba się Ferdkowi, dlatego otwarcie podkreśla, że nie lubi innej wybranki syna.

Sprawy są modne i ciężkie fantazji.

Mamy doczynienia z nieznajomymi z drugiej planety, kołem gospodyń wiejskich, teleturniejami czy nawet pokazaniem się anioła stróża.

Sceny przedstawiają codzienne problemy z którymi wymagają zmagać się nasze rodziny.

Ciągle konflikty z sąsiadami, skazane na porażkę interesy, wizytację polityka i brak pracy, odkładają się na Halince, która pod groźba rozwodu, próbuje namówić męża do rozpoczęcia się pracy.

Ferdek jednak uważa, że w obecnym terenie nie jest pracy dla panów spośród jego wytworzeniem i wprowadza rozkręcić własny biznes.

Na brak działania z uczciwością nie można narzekać.

Jednym razem wraz z córką Mariolka natrafili na pomysł założenia seks telefonu. Innym razem Ferdek próbował budować ekskluzywny fotel, na którym można by było spokojnie oglądać telewizję, pić piwo i masować sie. Jak a tenże pogląd nie wypalił, nadszedł pomysł otwarcia sklepu z Marianem, który przy butelce wódki, próbuje zachęcić do wspólnej pracy Ferdka.

Niestety, plan i się nie powodzi, a sąsiedzi znów się kłócą.

Rywalizacja między sąsiadami wciąż powoduje zgrzyty.

Odchody na wycieraczce, podsłuchiwanie, plotkowanie i obrażanie.

Gdy po mozolnym i pełnym wyzwań roku pnadszedl czas świętowania Bieżącego Roku, w domu Kiepskich robiony jest sylwester.

Stoją na nim ludzie kamienicy i dyrektor Kozłowski, który stanowię w związku małżeńskim z czwartą żoną, która otwarcie oznajmia, że jest z prezesem ale dla pieniędzy. Wszystko mogłoby się wydawać normalnym wydarzeniem i chęcią naprawy relacji między sąsiadami, jednak Ferdek znów idzie na wojenną ścieżkę.

Kolejnym mieszkańcem kamienicy przy ulicy Ćwiartki ¾ jest Borysem. Sąsiad z zamiłowaniem do pornograficznych gazet i zagorzały katolik. Mało pojawia się samą w okresach.

Drinkom z drogich kolegów sąsiadów jest bezdomny Badura, istniejący na złomowisku. Jego pierwszym zajeciem jest sporzywanie alkoholu i rozmyślanie.

W serialu, pojawia się również Malinowska, ekspedientka, która często sprzedaje miezzkancą kamienicy na krechę, oraz Edzio, listonosz z doświadczeniem humoru, który zamierza co róż nowe rymowanki na materiał mieszkańców.

Świat według Kiepskich jest z decydowanie humorystycznym serialem, opowiadającym losy mieszkańców.

Bawi fanów już od 1999 roku, gdy to nakręcono pierwszy etap.

Na wstępie serialu, sceny nagrywane ubiegły w kamienicy, ale z postępem czasu wykonano rekonstrukcje wnętrz w studio, gdzie nadal nakręcane są nowe odcinki. Losy mieszkańców kamienicy Ćwiartki ¾ możemy chodzić na Polsacie.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments